pon., 07 lut

|

Poznań

Baśnie Ludów Ziemi: Wędrowna Baśniarka Aishima

Ludzie od zawsze gromadzili się, by słuchać baśni. Zasiadali przy ogniu i wsłuchując się w słowa przenosili się w inne światy. Sztuka opowiadania znów staje się żywa w naszym społeczeństwie, baśń niesie naukę, prastarą mądrość i głębię, której jesteśmy spragnieni w dzisiejszych czasach.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Baśnie Ludów Ziemi: Wędrowna Baśniarka Aishima

Czas i lokalizacja

07 lut, 20:15 – 21:30

Poznań, Zygmunta Noskowskiego 22, 61-705 Poznań, Polska

O wydarzeniu

Ludzie  od zawsze gromadzili się, by słuchać baśni. Zasiadali przy ogniu i  wsłuchując się w słowa przenosili się w inne światy. Sztuka opowiadania  znów staje się żywa w naszym społeczeństwie, baśń niesie naukę, prastarą  mądrość i głębię, której jesteśmy spragnieni w dzisiejszych czasach.  Prawdy te zawsze były przekazywane przez pokolenia, aby człowiek  pamiętał o tym kim jest i o tym jak żyć w harmonii na tej cudnej ziemi.

„Moje  baśnie i pieśni są ukłonem dla Wielkiej Tajemnicy, którą jesteśmy dla  Nauczyciela, Sat Guru, który istnieje w Sercu wszystkiego co jest...w  każdym sercu...i jest naszą najprawdziwszą esencją”.

Autorka  projektu Baśnie Ludów Ziemi- opowiadaczka historii- pochodzi z Gdańska,  ksztalciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i  Kalifornii. Opowiadaniem historii zajmuje się od " dawna niedawna".  Inspiracje czerpie z ciszy Siebie samej, oraz Ludów wśród których  mieszkała ( na rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w  Meksyku, w Kazachstanie, oraz stepach Republice Tuwińskiej Południowej  Syberii). W 2009 roku prowadziła niedzielne słuchowisko radiowe na  falach Polskiego Radia New York, 910 AM, „Baśnie Pieśni Ludów Ziemi". W  ramach projektu założyła również Sacred Theater Collective, teatr który  inscenizował baśnie dla dorosłych jak również dla dzieci. Od 2012 roku,   Baśnie Ludów Ziemi węrdrują po Polsce. Wiecej informacji na stronie  www.basnieludowziemi.com

Baśnie  to strażnicy Świętych Nici. Mówią przez nie Istoty z Głębi Wielkiego  Śnienia. Niosą Dobre Wieści.. WRACA NASZA PAMIĘĆ - PAMIĘĆ TEGO KIM  JESTEŚMY! jest jak Ogień. Zmienia się w Skrzydła. To czas Naszego  Powrotu, powrotu Ptasich Plemion. Baśnie które wędrowały zawsze ze  mną, teraz widzę: cała mądrość w nich zawarta, przekazywana przez ciche  głosy przodków, opiekunów z głębi wielkiej Tajemnicy.. to na TERAZ! zawsze  z szacunkiem słuchałam ich posłania- teraz drżąc patrzę że doświadczamy  właśnie przejścia w taką Baśń.. to czas którego wyglądaliśmy. To  niezwykły czas! WSZYSCY TO CZUJEMY! Baśnie, które opowiadam i śpiewam  to prastare tradycyjne opowieści z wielu krańców świata oraz te, które  przychodzą teraz... to mozaika głosu, dźwięku tradycyjnych instrumentów z  odległych krain i ciszy... zawierają w sobie wzory, które są starsze  aniżeli nawet Baśniarz poprzez którego płyną słowa jest tego świadom. Więcej o projekcie Baśnie Ludów Ziemi na stronie www.basnieludowziemi.com TUTAJ RÓWNIEŻ ZNAJDZIEJE WIELE BAŚNI DO POSŁUCHANIA. ZAPRASZAM

Spotkanie  z Baśniami dla wielu może stać się Spotkaniem z Wielką Tajemnicą,  spotkaniem z czymś co pragnie wzlecieć na wolność, To przestrzeń, która  potrzebuje uszanowania i zaopiekowania od nas wszystkich. Im pełniejsze,  tym większy dar Baśnie mogą nam podarować. Dziękuję! Baśń niesie  naukę, mądrość i głębię; krąży wokół tej samej niezmiennej prastarej  wiecznej Prawdy... ॐ przekazywanej przez pokolenia, aby człowiek  pamiętał o tym, kim jest.... Serdecznie zapraszamy do świata baśniowej metafory. Baśnie Ludów Ziemi t e a t r p r a s t a r e j s z t u k i o p o w i a d a n i a jesteśmy ludźmi ziemi. jesteśmy ludźmi z gwiazd.