Acerca de

joga kundalini sankalpa joga i dźwięk poznań.jpg

Joga kundalini

Tak jak wszystkie rzeki kończą w oceanie, tak wszelka joga na koniec dochodzi do podnoszenia kundalini. Czym jest ta kundalini? Jest twórczym potencjałem istoty ludzkiej.

                           -Yogi Bhajan

 

Kundalini Joga, przebudzenie Duszy -  ta tradycja jogi jest drogą Radża Jogi. Jest bezpośrednim ogniwem i ścieżką do najwyższej świadomości w nas.

Ma trzy cechy charakterystyczne :

 

  • dźwignię – moc wnoszenia zmiany w naszym życiu,

 

  • dziedzictwo – pełną integralność swej własnej struktury, przekraczającą wszelką

    jednostkowość,

  • linię – historię i linię przekazu, która dochodzi do nas i z której my wysyłamy

    oraz dzielimy się z innymi.

 

Istnieje ponad dwadzieścia głównych form praktyki jogi. Każda z nich zazwyczaj podkreśla jeden aspekt całości. Niektóre uwypuklają wykorzystanie pozycji ciała, jak np. w Hatha Jodze, inne kładą nacisk na użycie dźwięku, jak w Laja i Naada Jodze, albo użycie form wizualizacji, jak w Jantra Jodze.

Kiedy pomyślimy o tym jak o diamencie, który ma wiele płaszczyzn - każda z tych form jogi będzie jednym aspektem całości - jak faseta diamentu.

Kundalini Joga jest sama tym diamentem, co daje większe

przełożenie i moc przemiany, niż może dać pojedynczy aspekt.

Jeśli próbuje się zrozumieć cały diament na podstawie dowolnej pojedynczej fasety, to zrozumienie będzie niekompletne.

 

Lekcja  składa  się z : Kriyi (świadomego działania, które ma przynieść określony efekt) w której używa się postaw ciała, odpowiedniego oddechu, mudr i bandh dla przekierowania energii ; relaksacji ; medytacji i mantr.

To połączenie otwiera  w nas ścieżki prowadzące do zmiany i uzdrawiania, które omijają ograniczenia i przenikają przez blokady.

 

Jak się przygotować? Wygodny strój z naturalnych materiałów, najlepiej białego koloru, który skupia wszystkie kolory i wzmacnia pole aury. Zamykany kubek termiczny z wodą. Matę i chustę do okrycia (jeżeli nie posiadasz maty, możesz skorzystać z mat w szkole).

W przypadku zajęć Kundalini Jogi ze względu na konieczność znajomości podstawowych technik i składowych zajęć zalecamy by zacząć swoją przygodę z tą metodą od kursu Wstęp do Kundalini Jogi.

Zajęcia Kundalini joga przed pracą:

Rozpocznij dzień z Kundalini Jogą, aby naładować się się energią na cały dzień. Są to godzinne zajęcia, które składają się z krótkiej kriyi, relaksacji i medytacji. Ten prosty set ma podnieść Twoją energię, abyś efektywniej i z większym spokojem mógł/a przejść przez cały dzień. Przyjdź i sprawdź skuteczność technologii Kundalini Jogi.