workshop_11_2020_kurs_nidra-02.png

YOGA NIDRA – JOGICZNY SEN
(real+online)

Piątek 08.01.2021 godzina 18:15

Na pierwszym etapie yogi nidry następuje głębokie rozluźnienie mięśniowe i umysłowe. W kolejnych etapach praktyki postępuje oddzielanie od ciała, umysłu i emocji, aby ostatecznie w TURIYA - w stanie czystej, obserwującej świadomości, doświadczyć nieskończoności ANANTA, stanu który jest wolny od dualistycznego doświadczenia, poza ciałem i poza umysłem. W sanskrycie słowo turiya dosłownie oznacza „czwarty” i jest stanem świadomości łączącym wcześniejsze trzy w jedno t.j.: świadomości dziennej/ jawy - JAGRAT, snu - SVAPNA i snu głębokiego – SUSUPTI. Stan turiya pojawia się na progu przejścia pomiędzy świadomością dzienną, a snem.
Na początku i końcu praktyki wypowiada się mentalnie swoją SANKALPĘ. W sanskrycie słowo to oznacza intencję serca i umysłu, uroczyste ślubowanie, determinację, wolę, a wypowiadanie jej porównuje się do zasiewania ziarna w podświadomości.
Kiedy uświadomimy sobie nasze negatywne skłonności – WASANY, sankalpa może stać się potężnym „narzędziem” do ich przekształcenia.

PSYCHO-FIZYCZNE KORZYŚCI Z PRAKTYKI:
aktywizuje mózg, wpływa na poprawę snu głębokiego, jest skutecznym antidotum na stres - usuwa napięcia na poziomie fizycznym, mentalnym i emocjonalnym, leczy na poziomie psychosomatycznym.

Serdecznie zapraszam Hari AUM Tat Sat.

 

PROWADZĄCY Dariusz Zelis
"Nie potrzebujesz niczego wyrzekać się aby osiągnąć samorealizację - to czego potrzebujesz, to dostrzec duszę we wszystkim."
                         Swamiji Paramahamsa Hariharananda

Joga wg Iyengara, Kundalinii Yoga wg Yogi Bhajana, Yoga i Kundalinii Tantra wg Satyanandy, podstawy Naada Yogi oraz Kriya Yoga, tak kształtowała się moja edukacja jogiczna. Cały czas odkrywam piękno każdej z tych tradycji. Są dla mnie jak płatki tego samego kwiatu - kwiatu jogi. W praktyce własnej i nauczaniu eksploruję je, łączę, przeplatam w kierunku lotosowej pełni.

 

ZASADY UCZESTNICTWA ONLINE:
opłata 25,-
Nr konto na dole posta
link do pokoju zajęć online
Katarzyna Peka is inviting you to a scheduled Zoom meeting. Topic: Jogiczna Para Personal Meeting Room Join Zoom Meeting https://us02web.zoom.us/j/3996746292 Meeting ID: 399 674 6292
połącz się 5 min przed spotkaniem przez podany wyżej link i poczekaj w "poczekalni" aż dodamy Ciebie do zajęć
Podczas zajęć kamery są włączone na początku, później dla lepszej jakości połączenia wyłączamy je.
polecamy odbiór przez słuchawki głośniki

KOSZT w REALU:
Wejście dla Sankalpowiczów z karnetu, a dla osób z zewnątrz 40zł.

Ilość miejsc ograniczona, aby zapewnić Wam komfort i bezpieczeństwo.
Potwierdzeniem uczestnictwa jest zgłoszenie mailowe oraz wpłata powyższej kwoty na konto lub zapisanie się na zajęcia poprzez
https://www.sankalpa.pl/grafik

 

Nr Konta:
65 1160 2202 0000 0004 6790 9204

Kontakt: kontakt@sankalpa.pl
Yogi Dar (Dariusz Zelis) 533325388

 

Kolejne terminy JOGI NIDRY:

- piątek 15.01.2021 godzina 18:15