Image-empty-state.png

Joga Nidra

grupa ogólna

JOGA NIDRA - poza ciałem, poza umysłem. Tam gdzie kończy się śavasana, zaczyna się yoga nidra...
Pierwotnym celem yogi nidry jest rozluźnienie ciała i umysłu, ale na ostatnim etapie praktyki, po wejściu w stan głębokiego relaksu, próbujesz oddzielić się emocjonalnie od ciała i umysłu. Napięcia i stres dotykają cię tylko wtedy, gdy utożsamiasz się z ciałem i umysłem.
Według filozofii yogi człowiek składa się z 5 powłok - Pańća Kosha. Podczas praktyki yogi nidry podróżujesz pomiędzy nimi. Podczas świadomego relaksu, któremu towarzyszy przejście ze stanu aktywności dziennej częstotliwości fal mózgowych "beta" do snu częstotliwości fal "alfa", doświadcza się głębokiego rozluźnienia mięśniowego i stopniowego wycofania zmysłów do wewnątrz, co w jodze określa się stanem PRATYAHARA. Ten próg przejścia pomiędzy jawą a śnieniem psychologowie określili jako czwarty stan świadomości - stan hipnagogiczny, a w jodze określa się go jako TURIYA. W tym konkretnym stanie doświadcza się świadomej podróży w głąb siebie. W trakcie praktyki „zasiewasz” w podświadomości swoją SANKALPĘ - w sanskrycie słowo to oznacza postanowienie, intencję, która ma przynieść pozytywne zmiany w Twoim życiu.
KORZYŚCI Z PRAKTYKI YOGA NIDRY: aktywizuje mózg, usuwa napięcia na poziomie mentalnym, emocjonalnym i fizycznym. Jest skutecznym antidotum na stres, leczy na poziomie psychosomatycznym.
Przygotuj swoją osobistą Sankalpę
Joga Nidra odbywa się na leżąco, można zabrać swój ciepły kocyk i ulubioną poduszeczkę